O nas
photo
photo

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do Przedszkola Niepublicznego „Wesoły Smyk”. Proponujemy Państwu miejsce, w którym dziecko jest najważniejszą osobą. To dzieci nadają sens naszej pracy, dzięki ich obecności możemy się wykazać i stawać się lepszymi.

Każde Dziecko jest inne. To istota niezwykle złożona, która przede wszystkim potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, troski i ciepła. Dlatego tak ważne jest dla nas:

  • stworzenie domowej, przyjaznej dzieciom atmosfery;

  • okazywanie dziecku uwagi, szacunku, podziwu;

  • budowanie otwartości na innych ludzi i kultury świata;

  • pielęgnowanie naturalnego zamiłowania do nauki i przyrody;

  • rozwój dziecka we wszystkich aspektach, zgodny z jego indywidualnymi predyspozycjami;

  • wczesna nauka języka obcego;

  • pozostawienie dzieciom czasu na swobodną zabawę, kształcącą ich kreatywność i inteligencję emocjonalną.

 

Przedszkole Niepubliczne „ Wesoły Smyk” to miejsce, gdzie dziecko rozwinie swoje talenty, zdobędzie nowe umiejętności, rozwinie wyobraźnię, spotka przyjaciół i będzie świetnie się bawić. Poprzez kreatywną naukę i zabawę rozbudzi ciekawość poznawania otaczającego świata oraz naturalną spontaniczność.

Przedszkole Niepubliczne „Wesoły Smyk” funkcjonuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty i rozporządzeniami MEN dotyczącymi prowadzenia placówek niepublicznych i nadzorowane jest przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto Siedlce pod numerem 132.

Do Przedszkola Niepublicznego „Wesoły Smyk” uczęszczają Dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

 

W Przedszkolu Niepublicznym „Wesoły Smyk” dzieci mają zapewnioną możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych

i dostosowanych do ich możliwości i potrzeb rozwojowych. Zdobywają umiejętności i wiedzę biorąc udział w zorganizowanych grach i zabawach dydaktycznych wspierających ich ciekawość, aktywność i samodzielność. Zajęcia opiekuńczo- wychowawczo-dydaktyczne są urozmaicane poprzez stosowanie nowoczesnych metod i form pracy z wykorzystaniem odpowiednich pomocy dydaktycznych. W naszym przedszkolu dzieci korzystają

z jasnych, estetycznych, przestronnych i dobrze wyposażonych sal. 

Przedszkole czynne jest przez cały rok (z wyjątkiem 2-tygodniowej przerwy wakacyjnej), 5 dni w tygodniu (pn-pt) w godzinach 6:30-18:00.

Dzieci w przedszkolu mają zagwarantowane 4 posiłki (dla dzieci z alergią sporządzane jest specjalne menu).

Dzieci objęte są ubezpieczeniem NW przez cały rok ( 24h/ dobę również poza terenem przedszkola). Gwarantujemy opiekę wykwalifikowanej

i kompetentnej kadry pedagogicznej, oddanej pracy z dziećmi.